Dom wolnostojący - Sprzedaż - Drogomyśl, Polska


Dworek w Drogomyślu

55 Wiejska - Drogomyśl, Polska
SPRZEDANE
ID: 800061026-311
Całkowita liczba pokoi
8
Liczba łazienek
1
Powierzchnia całkowita (m²)
200
Powierzchnia działki:
150x60
Powierzchnia działki (m²)
9,519
Rok budowy
1898

Liczba pięter
1
Liczba toalet
1
Polish
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
Drogomyśl znana już od 1456 r. była to kiedyś wieś szlachecka.

Nazwa miejscowości "droga myśl" pochodzi z czasów gdy Baron Fryderki Bogumił Callisch wydzielił 32 numery gospodarstw po prawej stronie rzeki Wisły – stronie której nigdy woda nie zalewała. W 1737 roku drogomyskie dobra nabywa baronowa Callisch.
Buduje tu szkołę i kościół ewangelicko-augsburski. Pierwsze tory kolejowe w Drogomyślu (linia Warszawa - Wiedeń) powstały w 1855 roku, a w 1929 zbudowano drogę która biegła przez wieś.
To właśnie w tamtych latach a dokładnie w 1898 r. jako jeden z pierwszych w tej wsi został wybudowany dworek jednego z pierwszych jej mieszkańców.
Mieści się on w Drogomyślu przy ulicy Wiejskiej 55

Była to jedna z większych posiadłości .
Murowany z cegły, podpiwniczony dworek stoi na działce o powierzchni 95 arów, wokół z zabudowaniami gospodarczymi-bo w tamtych czasach głównym źródłem dochodu była rola, im większa tym zamożniejszy był właściciel.
Jego świetność wiadomo już wygasła, budynek podupadł, podczas drugiej wojny światowej spłonął jego dach-został on wówczas odbudowany, po gospodarstwie pozostały zabudowania, stodoły, na dziedzińcu pozostała studnia z lat 30. Na posesji piękny starodrzew.
W środku duże obszerne pomieszczenia, piękne duże izby ,na podłogach są deski-stropy półkoliste, oryginalne stare drzwi, szerokie korytarze, dom ma powierzchnię użytkową 160 mkw, całkowitej jest powyżej 200 mkw., poddasze nie zaadoptowane. Budynek wymaga remontu.
W pokojach są stare piękne piece kaflowe, jednakże dom od wielu lat ogrzewany jest piecem centralnego ogrzewania na węgiel.
Podłączony do budynku jest gaz prąd, woda.

To od Ciebie zależy co tutaj powstanie. Działka na której stoją zabudowania jest cała budowlana oznaczona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego symbolem 16M -czyli zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i zagrodowa, przeznaczenie dopuszczalne : usług związanych z mieszkalnictwem np. handel, gastronomia, rzemiosło.
Jest ona płaska w kształcę prostokąta.

Czekamy na klienta ,który zobaczy potencjał w tym miejscu. Idealna pod agroturystykę, stadninę koni, a może prywatne przedszkole?

Świetna lokalizacja , bezpośredni dostęp do drogi gminnej, dobra komunikacja z drogą zwaną ‘ Wiślanką” biegnącą od Ustronia do Katowic.
To wszystko powoduje ,że warto zainwestować w tą nieruchomość.
nr działki 309/6
cena za mkw 37 zł

Istnieje możliwość dokupienia działki sąsiadującej o powierzchni 37 arów, również jest ona cała budowlana.
Informacje dodatkowe

Garaż
Ogród
Tereny wiejskie
Bieżąca woda
Gaz
Prąd
Informacja przekazana przez agenta / właściciela biura uważana jest za dokładną i rzetelną, ale nie jest gwarantowana i powinna być niezależnie zweryfikowana.
Agent prowadzący
Renata Szymik - RE/MAX Invest
Renata Szymik

Renata Szymik

RE/MAX Invest


Pokaż...
Pokaż...

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 
Renata Szymik

RE/MAX Invest

ul. Wyzwolenia 1
Bielsko-Biala, Śląskie, Polska
43-300

Ulubione


Ostatnio oglądane