Multi-Family - For Sale - Chorzów, Poland


Kamienica na sprzedaż w świetnej lokalizacji w Chorzowie – obok Teatru Rozrywki.

58 Katowicka - City Center - Chorzów, Poland
Used
ID: 800041001-519
Total Rooms:
27
Bathrooms
8
Total SqM
1,016.54
Lot Size (m2)
426
Year Built
1905

Num. of Floors:
3
Toilet Rooms:
8
Polish
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
Doskonała oferta dla przedsiębiorców i inwestorów, którzy ponad wszystko cenią sobie doskonałą lokalizację. Idealna nieruchomość na prowadzenie działalności mieszkań pod wynajem lub działalności handlowo-usługowej z funkcją mieszkalną.

Oferuję do sprzedania czterokondygnacyjną kamienicę (parter + trzy piętra) z poddaszem użytkowym, położoną w Chorzowie, przy ul. Katowickiej 58, na działce o pow. 426m2 w pełnej własności, usytuowaną w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej oraz tuż obok Teatru Rozrywki i w odległości 750m od rynku.

Budynek kamienicy posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej utwardzonej od strony ulicy Katowickiej (trzy niezależne wejścia do budynku). Uzbrojony jest w instalację wodną, kanalizacyjną, elektryczną, gazową oraz teletechniczną.

Zgodnie z MPZP (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego) nieruchomość położona jest na terenie o przeznaczeniu MW – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

W budynku o pow. użytkowej 795,06m2 i całkowitej 1016,54m2 znajduje się 10 mieszkań i 2 lokale użytkowe. Lokale użytkowe i większość mieszkań po remoncie. Trzy mieszkania są do kapitalnego remontu. W kamienicy każde mieszkanie ma indywidualne ogrzewanie gazowe lub elektryczne oraz kominkowe z płaszczem wodnym w zależności od mieszkania.

Lokale użytkowe ogrzewanie gazowe lub elektryczne.

Parter: dwa lokale użytkowe, o pow. 51,01m2 („PUB) i 35,18m2 („FRYZJER”) oraz mieszkanie nr 1 o pow.73,01m2.
Obydwa lokale są bardzo dobrym stanie technicznym i każdy z nich posiada odrębne wejście do budynku od ulicy Katowickiej.
Lokal o pow. 51,01m2 jest obecnie wynajęty pod działalność gastronomiczną (PUB), a lokal o pow. 35,18m2 obecnie jest wynajęty pod działalność o profilu fryzjerskim. Do lokalu zostało przypisane pomieszczenie piwniczne o pow. 34,04m2.
Mieszkanie nr 1 wymaga kapitalnego remontu i obecnie nie nadaje się do zamieszkania (brak ogrzewania). Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 8,34m2.

Pierwsze piętro: trzy mieszkania (nr 2, 3 i 4).
Mieszkanie nr 2 o pow. 55,98m2 w dobrym stanie technicznym, obecnie wynajęte. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 9,96m2.
Mieszkanie nr 3 o pow. 87,74m2 jest najładniejsze, ale wymaga kapitalnego remontu. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 21,12m2.
Mieszkanie nr 4 o pow. 69,57m2 w bardzo dobrym stanie technicznym, obecnie wynajęte. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 12,93m2.

Drugie piętro: trzy mieszkania (nr 5, 6 i 7).
Mieszkanie nr 5 o pow. 83,12m2 w dobrym stanie technicznym, obecnie wynajęte. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 17,66m2.
Mieszkanie nr 6 o pow. 56,55m2 w bardzo dobrym stanie technicznym, obecnie wynajęte. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 25,38m2.
Mieszkanie nr 7 o pow. 73,29m2 w dobrym stanie technicznym, obecnie wynajęte. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 35,16m2.

Trzecie piętro: dwa mieszkania (nr 8 i 9).
Mieszkanie nr 8 o pow. 85,17m2 w bardzo dobrym stanie technicznym, obecnie wynajęte. Do mieszkania przynależy piwnica o pow. 3,6m2.
Mieszkanie nr 9 o pow. 66,5m2 w dobrym stanie technicznym, obecnie wynajęte.

Poddasze: mieszkanie nr 10
Mieszkanie o pow. 57,94m2, obecnie nie nadające się do zamieszkania, w bardzo złym stanie technicznym – wymaga remontu kapitalnego. Do mieszkania przypisano pomieszczenie przynależne (strych – o pow. 53,29m2) przylegające bezpośrednio do mieszkania

Budynek wybudowany w 1905 roku, w technologii tradycyjnej z cegły, kryty dachem dwuspadowym, w całości podpiwniczony, w zabudowie zwartej, w dobrym stanie technicznym. Fundamenty: ławy z cegły i kamienia, ściany nośne podziemia i nadziemia murowane z cegły pełnej, ścianki działowe murowane z cegły kratówki, stropy piwnic odcinkowe, ceglane, oparte na kształtownikach stalowych, stropy pozostałych kondygnacji drewniane. Dach: drewniana więźba dachowa, płatowo – krokwiowa, kryta papą na deskowaniu, kominy murowane z cegły pełnej.

Ponadto tynki cementowo – wapienne częściowo z płyt kartonowo – gipsowych, stolarka okienna PCV wymieniona na przestrzeni ostatnich kilku lat, stolarka drzwiowa drewniana wymieniona częściowo na przestrzeni ostatnich kilku lat, rynny i rury spustowe z PCV.

Budynek kamienicy usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Rozrywki (350m), blisko przystanków komunikacji miejskiej autobusowych i tramwajowych. Na wprost (400m) stacja paliw BP, w odległości 100m Zespół Szkół Gastronomiczno – Usługowych, do rynku 750m.

Atrakcyjna, centralna lokalizacja i kompletna infrastruktura usługowo - handlowa. Szybki dojazd do autostrady A4 i DTŚ oraz do centrum miasta, Katowic i Bytomia.

Zapraszam przedsiębiorców i inwestorów do zapoznania się z ofertą.

Oferujemy dogodne warunki kredytowe przy zakupie nieruchomości i pomagamy w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego, firmowego i inwestycyjnego.

Agent nieruchomości zainteresowany tą ofertą dla swojego klienta proszony jest o kontakt. Chętnie uzgodnimy warunki współpracy z RE/MAX przy sprzedaży.

CAŁOŚĆ KOSZTÓW POŚREDNICTWA POKRYWA WŁAŚCICIEL NIERUCHOMOŚCI – KUPUJĄCY NIE PŁACI WYNAGRODZENIA AGENCJI.
All information provided by the listing agent/broker is deemed reliable but is not guaranteed and should be independently verified. No warranties or representations are made of any kind.
Managing Agent
Team Manager - Marta Kulawik - Manager Biura - RE/MAX Gold
Marta Kulawik - Manager Biura

Marta Kulawik - Manager Biura

RE/MAX Gold


Show...
Show...
Show...
Show...

SEND A MESSAGE

 
Marta Kulawik - Manager Biura

RE/MAX Gold

ul. Kopernika 26
Katowice, Slaskie, Poland
40-064

Favourites

Share & Compare


Recently Viewed

Share & Compare