Mieszkanie - Sprzedaż - Gniezno, Polska


Gniezno, piękne przestronne mieszkanie w kamienicy

 Cena ofertowa
Mieszka I - Gniezno, Polska
Rynek wtórny
ID: 790121010-6
Całkowita liczba pokoi
6
Liczba łazienek
2
Powierzchnia całkowita (m²)
250

Piętro
2
Polish
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
Przedstawiamy bardzo przestronne, niepowtarzalne mieszkanie w jednej z najpiękniejszych kamienic Gniezna. Położona jest na Starym Mieście – pełnej zabytków dzielnicy z klimatem – na skrzyżowaniu ulic Mieszka i Chrobrego, przy głównej osi widokowej eksponującej katedrę.

Ta okazała eklektyczna kamienica, została wybudowana pod koniec XIX w. Oferowane mieszkanie znajduje się na drugim, reprezentacyjnym piętrze. Sprzedawane jest w całości – ma blisko 250 m2 i, co warte podkreślenia, został w nim zachowany pierwotny układ pomieszczeń.

Pomieszczenia są wysokie (3,6 m) i bardzo obszerne. Reprezentacyjna jadalnia z wykuszem ma 47 m2. Jest ona pierwszym z pomieszczeń składających się na piękną amfiladę. Kolejne to salon (28 m2), pokój do pracy z balkonem (22 m2) i sypialnia (20 m2) tworzące efektowną perspektywę. Wyjątkowe rozmiary ma także hol główny (43 m2), z którego przechodzi się do tzw. czarnego korytarza (6 m2), niegdyś przeznaczonego dla służby. Prowadzi on do kuchni (11 m2) z ciekawym, półokrągłym kształtem ścian i drugiej części korytarza (6 m2), skąd przechodzi się do widnej łazienki (9 m2).
W mieszkaniu, tuż obok drzwi wejściowych znajduje się jeszcze pokój biblioteczny (26 m2) połączony z pokojem secesyjnym z balkonem (28 m2). W pobliżu wejścia usytuowano też małą 3-metrową łazienkę.

W tym XIX-wiecznym mieszczańskim mieszkaniu zachowano oryginalną drewnianą stolarkę drzwiową i okienną – okna skrzynkowe (jedynie w pokoju bibliotecznym i secesyjnym oraz na holu zamontowano okna PCV). Z kolei na podłogach położono naturalne deski. Mieszkanie wyposażone jest w zabytkowe meble (istnieje możliwość ich nabycia – ceny do ustalenia z obecnym właścicielem).

W pięciu pokojach znajdują się piece kaflowe, wszystkie są sprawne. W dwóch pokojach i holu zainstalowano ogrzewanie miejskie, w pozostałych pomieszczeniach własne ogrzewanie gazowe. Instalacja elektryczna jest nowa.

Dużym atutem mieszkania jest też fakt, iż latem panuje w nim bardzo przyjemny chłód, a w ciągu dnia w pomieszczeniach można obserwować urokliwą wędrówkę słońca. Mieszkanie ma dwa duże balkony z atrakcyjnym widokiem. Z balkonu przy gabinecie roztacza się on m.in. na rynek, katedrę i kościół garnizonowy. Warto dodać, że mimo lokalizacji w centrum, w mieszkaniu nie słychać hałasu z zewnątrz.

Do oferowanej nieruchomości przynależy również 3-metrowa piwnica. Właściciel użytkuje też 15-metrową służbówkę znajdującą się na najwyższym piętrze kamienicy z widokiem z okna na katedrę.

Kamienica nie jest objęta opieką konserwatora zabytków, a wspólnota mieszkaniowa nie jest zadłużona. Miesięczne opłaty związane w utrzymaniem mieszkania, czyli ogrzewanie, prąd, fundusz remontowy, wywóz śmieci, administracja to 1700 zł. Wspólnota mieszkaniowa zdecydowała się na wysoki fundusz remontowy (w przypadku sprzedawanego mieszkania to 700 zł miesięcznie), dzięki czemu kamienica jest odnowiona i zadbana. Zainstalowano w niej monitoring. Trwają też obecnie prace przy montażu windy, które zostaną ukończone późną jesienią tego roku.

W pobliżu budynku znajdują się różnorodne sklepy, restauracje, punkty usługowe i banki. W odległości do 150 m usytuowano trzy parkingi, w tym jeden podziemny.

Gniezno jest świadkiem liczącej ponad tysiąc lat historii Polski, było bowiem jednym z głównych grodów w państwie Mieszka I. Tutejsza katedra to siedziba pierwszej metropolii kościelnej na ziemiach polskich i prymasa. Niewątpliwie więc to miasto z niepowtarzalnym klimatem. Jednocześnie jest dobrze skomunikowane. Dzięki trasie S5 w ciągu pół godziny można dojechać do autostrady A2 i w około 40 minut do Poznania.

Serdecznie zapraszam na prezentację tego wyjątkowego mieszkania!

[Powyższy opis ma charakter informacji i nie jest ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego]

Informacje dodatkowe

Widoki
W pobliżu komunikacji miejskiej
Bieżąca woda
Gaz
Prąd
Informacja przekazana przez agenta / właściciela biura uważana jest za dokładną i rzetelną, ale nie jest gwarantowana i powinna być niezależnie zweryfikowana.
Agent prowadzący
Kamila Tobolska - RE/MAX Experts
Kamila Tobolska

Kamila Tobolska

RE/MAX Experts


Pokaż...
Pokaż...
Pokaż...

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 
Kamila Tobolska

RE/MAX Experts

Poznańska 3/7
Poznań, Wielkopolskie, Polska
60-848

Ulubione

Share & Compare


Ostatnio oglądane

Share & Compare