Condo/Apartment - For Sale - Warszawa, Poland


Podskarbińska - mieszkanie z klimatem 40m2

 Asking Price
Podskarbińska - Praga Południe - Warszawa, Poland
Used
Date Available: 19/06/2019
ID: 810251002-17
Total Rooms:
1
Bedrooms:
1
Bathrooms
1
Total SqM
40
Year Built
1937

Num. of Floors:
3
Polish
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
Prawobrzeżna Warszawa kryje w sobie wiele niezwykłych miejsc, ludzi i opowieści. Widać to szczególnie w opiewanym w literaturze Grochowie, jak choćby w „Mowie z Grochowa” Śmiecha czy „Grochowie” Stasiuka.
Przy ulicy Podskarbińskiej 7b, w kamienicy z 1938 roku, na ostatnim, trzecim piętrze znajduje się nieduże (40,62 mkw.), acz klimatyczne mieszkanie, na które składają się: pokój, zamknięta kuchnia z oknem, łazienka oraz przedpokój, w którym można zamontować szafę wnękową. Układ wnętrza sprawia, że da się je dowolnie przeorganizować: w pokoju są dwa duże okna, toteż można wyodrębnić z niego drugi, oddzielny pokój, co jest dobrym rozwiązaniem dla pary bądź singla. Osoby lubiące otwarte przestrzenie zechcą pewnie zburzyć ścianę w kuchni, dzięki czemu lokal optycznie się powiększy.
W tym mieszkaniu historia przeplata się z nowoczesnością. Podłogi pokryte są przedwojenną deską, niedawno odsłoniętą spod dykty i linoleum. Wszystkie drzwi wewnętrzne są w równie podeszłym wieku, wystarczy tylko pozbawić je szpetnej białej farby olejnej, a znów będą cieszyły oko, wraz z oryginalnymi zawiasami drzwiowymi. Drewniane parapety z grubymi na 40 cm ścianami również należą do poprzedniej epoki, w przeciwieństwie do okien PCV, które są nowe, podobnie jak wszystkie grzejniki i cała instalacja.
Cóż możemy rzec o kamienicy? Klatka schodowa jest ładna i zadbana, a w tym roku pojawi się nowa elewacja, na czym budynek rzecz jasna bardzo zyska. Pewnie wiele osób ucieszy fakt, że do lokalu przynależy piwnica (wszystkie sezonowe rzeczy, jak narty, rowery czy walizki, znajdą tam schronienie).
A cóż ciekawego w okolicy? Kilka minut dzieli mieszkańców Podskarbińskiej od Parku Obwodu Praga AK, malowniczego parku odpowiedniego tak dla starszych, jak i dla młodszych prażan. Na szczególną uwagę zasługuje brama wejściowa, która przed II wojną światową zdobiła jedną z kamienic po drugiej stronie Wisły, przy ulicy Wilczej. Osoby spragnione wydarzeń kulturalnych nie zawiodą się, gdyż tuż przy parku działa Centrum Promocji Kultury z szeroką ofertą dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli już nasycimy ducha, czas nasycić ciało, najlepiej wpadając do Biedronki, po sąsiedzku. Dyskont mieści się w dawnej siedzibie jednego z pierwszych powojennych kin warszawskich („1 Maj”).
Na koniec kilka słów na temat komunikacji. W odległości 2 minut od domu zatrzymuje się autobus 102, który przecina ścisłe centrum, kierując się na Wolę. Można też udać się na ulicę Grochowską, skąd odjeżdżają różne autobusy i tramwaje.

Mieszkanie to jest niczym tabula rasa, remont generalny jest bowiem nieunikniony. Amatorom loftowych klimatów sugerujemy zachować pierwotną tkankę kamienicy, a mianowicie odkryć cegłę schowaną pod tynkiem. Historia zacznie pisać się na nowo…


Maintenance Fee
405 PLN  Monthly
Other Expenses
podatek od nieruchomości 105 zł

Features

Settlement
Electricity
Gas
Water
All information provided by the listing agent/broker is deemed reliable but is not guaranteed and should be independently verified. No warranties or representations are made of any kind.
Managing Agent
Jadwiga Szkodziak - RE/MAX Smart
Jadwiga Szkodziak

Jadwiga Szkodziak

RE/MAX Smart


Show...
Show...

SEND A MESSAGE

 
Jadwiga Szkodziak

RE/MAX Smart

Korfantego 58
Warszawa, Mazowieckie, Poland
01-496

Favourites

Share & Compare


Recently Viewed

Share & Compare