Land - For Sale - Szczytno, Poland


Grunt inwestycyjny 7 ha Mazury nad jeziorem

Kamionek - Szczytno Mazury - Szczytno, Poland
Used
Date Available: 13/11/2017
ID: 810131001-76
Lot Size:
250x280
Lot Size (m2)
71,248
Polish
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
CAŁOŚĆ KOSZTÓW POŚREDNICTWA NASZEJ AGENCJI POKRYWA SPRZEDAJĄCY!
NIE POBIERAMY WYNAGRODZENIA OD KUPUJĄCEGO!
Mazury – na sprzedaż teren inwestycyjny 71 248 m2 przylegający do Jeziora Domowego Dużego, obok miasta Szczytno, zlokalizowanego pod drugiej stronie jeziora.
Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego działka znajduje się na terenie o podstawowym przeznaczeniu pod funkcję turystyczno-usługowo-rekreacyjną i sportową, o orientacyjnym programie: hotel, domki hotelowe, bungalowy, aquapark, minigolf, zieleń rekreacyjna, parkingi, ew. dom seniora. Przy jeziorze możliwość realizacji plaży i pomostów.
Na części terenu zaplanowano już budowę hotelu z basenem, saunami, salą konferencyjną, restauracją i kręgielnią w oparciu o wykonany projekt obiektu i otrzymane pozwolenie na budowę, które wymaga aktualizacji. Projekt może być udostępniony ewentualnemu inwestorowi. Prowadzenie działalności hotelarskiej spotkało się z dużą przychylnością władz miasta, które deklarują poparcie i pomoc ze strony lokalnej administracji. Na terenie miasta funkcjonuje szkoła średnia kształcąca w zawodzie hotelarstwa i gastronomii. Rozwinęła się też specjalna strefa ekonomiczna, na której zlokalizowało się wielu przedsiębiorców i powstały duże zakłady branży meblarskiej Sweedwood-IKEA i FM BRAVO.
Zalety nieruchomości
Duży potencjał rozwojowy regionu w zakresie turystyki i przewidywany znaczny wzrost liczby turystów i odwiedzających z kraju i zagranicy, przede wszystkim z uwagi na:
- jedyny w regionie Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach, oddalony o 10 km od Szczytna; pas startowy może przyjmować samoloty typu Air-Bus i Boeing, docelowo przewiduje się korzystanie z portu lotniczego przez ok. 300 000 pasażerów rocznie
-planowaną przez władze miasta Szczytno budowę nowoczesnego Centrum Nauki InnoPolice, instytucję w pewnym stopniu wzorowaną na warszawskim centrum nauki Kopernik, gdzie odwiedzający będą mogli eksperymentować z szeroko rozumianym bezpieczeństwem
-zlokalizowaną w Szczytnie Wyższą Szkołą Policji, która poza kształceniem wysokokwalifikowanej kadry policyjnej, prowadzi studia cywilne w zakresie administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego
Sąsiedztwo jeziora Domowego Dużego o powierzchni ok. 62 ha z plażą i kąpieliskiem oraz promenadą od strony Szczytna:
- możliwość rekreacji, uprawiania sportów motoro-wodnych i wędkarstwa
-jezioro zostało uznane za jedno z najlepszych do uprawiania narciarstwa wodnego i wakeboardingu
-możliwość zbudowania niewielkiego „portu” dla sprzętu pływającego
Bliskość dużych terenów leśnych, możliwość polowania na zwierzęta łowne.
Brak w okolicy bazy hotelowo-rekreacyjnej na odpowiednio wysokim poziomie.
Możliwość wykorzystania przez potencjalnego inwestora istniejącej dokumentacji projektowej na budowę hotelu oraz modyfikowania niektórych części projektu.
Dogodna komunikacja, w pobliżu drogi krajowej 53 połączonej z trasą S7.

All information provided by the listing agent/broker is deemed reliable but is not guaranteed and should be independently verified. No warranties or representations are made of any kind.
Managing Agent
Paweł Mróz - RE/MAX City
Paweł Mróz
Show...
Show...
Show...

SEND A MESSAGE

 
Paweł Mróz

RE/MAX City

ul. Bagno 2 lok. 94
Warszawa, Mazowieckie, Poland
00-112

Favourites

Share & Compare


Recently Viewed

Share & Compare