Villa - For Sale - Tenczynek, Poland


Wyjątkowa REZYDENCJA w TENCZYNKU

 Asking Price
Tenczyńska - Tenczynek, Poland
Used
ID: 800241001-13
Total Rooms:
8
Bedrooms:
4
Bathrooms
4
Total SqM
660
Lot Size (m2)
7,404
Year Built
1928
Parking Spaces
3

Num. of Floors:
2
Toilet Rooms:
4
Polish
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, z dala od zgiełku miasta, z przestrzenią do życia lub prowadzenia ciekawego biznesu, zapraszam w progi rezydencji w Tenczynku.

Na kilku działkach, o łącznej powierzchni ok 74 ar znajduje się kilka budynków, a głównym z nich jest rezydencja o powierzchni użytkowej ponad 600m2
Pochodzący z 1928 roku budynek, przeszedł generalny remont w latach 2001-2005.
Wówczas kompleksowo zrobione zostały:
- wymiana dachu – konstrukcji drewnianej i pokrycia
- wymiana instalacji wodno kanalizacyjnej, na zewnątrz od ulicy
- pełna wymiana wewnętrznej instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania
- pełna wymiana stolarki zewnętrznej oraz wewnętrznej
- budynek został ocieplony i otynkowany
- zrobione zostały schody zewnętrzne oraz cokoły – z kamienia naturalnego, piaskowca i dolomitu
- w ziemi została pociągnięta sieć energetyczna i telekomunikacyjna
- zamontowana została nowa instalacja elektryczna, wraz z instalacją alarmową
- zamontowane nowe bramy wjazdowe (jedna drewniana, druga kuta), z pełną automatyką
Dzięki tak gruntownym pracom, rezydencja odzyskała dawną świetność i dzisiaj nie wymaga żadnych większych nakładów finansowych.

Zapraszam zatem w progi tej nieruchomości.

Odwiedziny rozpoczynamy od przestronnego holu, skąd prowadzą nas drzwi do kuchni, jadalni, toalety oraz do dwóch salonów, w tym jednego z kominkiem. Oba salony połączone są letnim ogrodem – werandą, na której odpoczniemy przez cały rok.
Szerokimi pięknymi dębowymi schodami wychodzimy na pierwsze piętro, gdzie znajdują się 3 sypialnie, gabinet, garderoba oraz dwie łazienki (każda z wanną i prysznicem). Sypialnia główna posiada również oddzielną przestrzenną garderobę, przez którą prowadzi też wejście do głównej łazienki – salonu kąpielowego.
Na kolejnej kondygnacji budynku znajduje się otwarta przestrzeń wypoczynkowa m.in. ze stołem bilardowym.
Poziom -1 rezydencji jest też w pełni użytkowy. Znajdują się tam zarówno pomieszczenia gospodarcze, jak i prywatna mini siłownia z prysznicem, sala kinowa oraz sauna.
Dodatkowo na terenie tej nieruchomości znajdują się inne budynki - gospodarczo-mieszkalne:
- budynek socjalny wolnostojący o powierzchni ok. 128 m2
- budynek wolnostojący ze świetlicą i mieszkaniem „służbówką” o powierzchni ok. 55 m2
- drewutnia z grillem
Ich funkcja może zostać zmieniona wg prywatnych potrzeb. Dodatkowym budynkiem jest też garaż, obecnie zajmowany przez 2 samochody i dwa motocykle
Ogród i działka są w pełni zagospodarowane i nasadzone licznymi drzewami i krzewami (m.in. bukszpany, tuje) pod stałą opieką ogrodnika. Przestrzeń, płaski teren oraz regularny kształt dają możliwość różnego zagospodarowania terenu.

LOKALIZACJA I OKOLICA
Rezydencja wraz z budynkami gospodarczymi, znajduje się na terenie Tenczynka, gmina Krzeszowice. Prowadzi do niej utwardzona droga, z drogi głównej gminnej.
W 5 dostaniemy się samochodem do autostrady A4 skąd mamy wyjazd w obu kierunkach Kraków – Rzeszów, lub Katowice – Wrocław. W niecałe 30 minut będziemy w Krakowie, czy na Górnym Śląsku.
W okolicy znajduje się tylko niska zabudowa jednorodzinna, co pozwala też rozkoszować się zielenią czy widokiem na Tenczyński Park Krajobrazowy. W okolice znajdują się liczne trasy rowerowe, w kierunkach Chrzanów – Ojców – Kraków. Fani golfa mogą odwiedzić pobliski Krakow Valley Golf & Country Club w znajdujących się w odległości 9 km Paczółtowicach. W okolicy warto też odwiedzić stadninę koni, czy ruiny Zamku w Rudnie. A w upalne dni, w 20 minut dojedziemy nad jezioro „Zalew Kryspinów”. Również 20 minut zajmie nam dojazd na Lotnisko Kraków Balice, skąd już przed nami cały świat.

CENA OFERTOWA NIERUCHOMOŚCI
Zakup rezydencji wraz z działką o powierzchni 74 ar – cena 4,25 mln zł
Możliwość powiększenia działki, poprzez ew. zakup sąsiadującej/ych - szczegóły do ustalenia

PRZEZNACZENIE TERENU
Wg uchwalonego w 2018 roku przez Urząd Miejski w Krzeszowicach, Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, działki na której położona jest nieruchomość oznaczone są symbolami MNR1 – tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej (na życzenie dysponujemy wypisem z tego planu). Przeznaczenie terenu poza zabudową mieszkaniowo-usługową w układzie wolnostojącym lub bliźniaczym, dopuszcza m.in. zabudowę związaną z turystyką wiejską czy obiektami małej architektury. Dopuszczalna wysokość budynków to 10,5m, a maksymalny wskaźnik powierzchni zabudowy i terenu biologicznie czynnego to 75% terenu inwestycji.
Z uwagi na powyższe, poza aranżacją czy rozbudową istniejących już budynków, działki dają nam różne możliwości inwestycyjne.

Zapraszam w progi tej rezydencji.

PS. Więcej zdjęć oraz rzuty dostępne na życzenie!

_________
Jesteś Pośrednikiem? Zapraszam do współpracy - to korzystne dla naszych klientów.
Możesz wysłać ofertę bezpośrednio swoim Kupującym z systemu MLS PL jeśli jesteś jego członkiem. Skontaktuj się ze mną również jeśli chcesz przyłączyć się do skutecznego sytemu wymiany ofert! Zapraszam do współpracy.

Features

Exterior Views
Garage
Garden
Furnished
Country Side
Electricity
Gas
Water
All information provided by the listing agent/broker is deemed reliable but is not guaranteed and should be independently verified. No warranties or representations are made of any kind.
Managing Agent
Dominika Dąbrowska - RE/MAX Duo V
Dominika Dąbrowska

Dominika Dąbrowska

RE/MAX Duo V


Show...
Show...

SEND A MESSAGE

 
Dominika Dąbrowska

RE/MAX Duo V

ul. Bonarka 8
biurowiec SAWIG, IIP

Krakow, Malopolskie, Poland
30-415

Favourites

Share & Compare


Recently Viewed

Share & Compare