Rezydencja/Willa/Dworek - Sprzedaż - Wysoka, Polska


Renesansowy Dwór w Wysokiej. Okazja dla Konesera!

Wysoka - Wysoka, Polska
Rynek wtórny
ID: 800021004-586
Powierzchnia całkowita (m²)
300
Polish
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.

... ZAPROPONUJ nam swoją cenę

Renesansowy dwór obronny zbudowany w XVI w. Przeprowadzona pod koniec XVIII w. przebudowa nadała mu charakter szlacheckiej rezydencji mieszkalnej. Wyremontowany w latach 1910-1912 jesienią 1939r. budynek spłonął. W 1942 r. dokonano jego odbudowy a po wojnie umieszczono w nim szkołę podstawową. W 1988 r. opuszczony i zrujnowany budynek kupili Anna i Antoni Pilchowie z Krakowa. Przeprowadzili gruntowną restaurację obiektu, przywracając dawne podziały wnętrz oraz przystosowując go do potrzeb mieszkalnych.

Dwór wzniesiono z kamienia łamanego i cegły, na planie prostokąta. Naroża budynku wzmocnione są szkarpami, a ściany otynkowane. Piętrowy, podpiwniczony dwór nakrywa wysoki, czterospadowy dach ceramiczny, z czterema wystawkami w połaciach. Na parterze układ wnętrz dworu jest dwutraktowy z kolebkowymi sklepieniami sieni i salonu, natomiast na wyższych kondygnacjach wprowadzono wtórne podziały. Głębokie, podzielone filarami piwnice nakrywają sklepienia kolebkowe z lunetami.

Na otaczającym Dwór 83 arowym terenie pokrytym pięknym starodrzewiem znajduje się drewniany dom ( 1870) o powierzchni 145 m2 posiadający pokoje gościnne a także spichlerz plebański ( 1868) kuźnia i garaż. Rozciągający się nieopodal dworu 67 hektarowy las Zwierzyniec – rajski ogród założony w XVII wieku, dziś jest miejscem, w którym rodzą się marzenia : bliskiego kontaktu z naturą, ciszy i harmonii w przyrodzie, spotkania z tradycją pasterską. A w dalszej okolicy:

Tatry, Babia Góra, Pieniny, zamek w Niedzicy i spływ Dunajcem oraz papieskie Wadowice - w granicach 20-60 min. jazdy samochodem
Muzea etnograficzne: w Zubrzycy Górnej i Rabce,
Wyciąg narciarski w Spytkowicach. W tym samym ośrodku znajduje się też kryty basen z sauną
Klub Jazdy Konnej Bór


Dwór przez ostatnie 30 lat stał się znanym w kraju i na świecie ośrodkiem prezentującym kulturę i tradycje Rzeczypospolitej XVI i XVII w. Jego gospodarz Antoni Pilch jest znanym lutnistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie i The Royal College of Music w Londynie. Dwór jest w dobrym stanie technicznym. Nadaje się do natychmiastowego zamieszkania i ewentualnego prowadzenia kolejnych działań: rewitalizacji zespołu dworskiego, wspomaganych dofinansowaniem z funduszy unijnych na poziomie od 50 - 85% poniesionych nakładów.
( www.lutnia.pl, www.wysokamanor.com)

Niepowtarzalne miejsce dla wyjątkowych Ludzi. Zapraszam do oglądania i składania Ofert

kontakt w sprawie Oferty :
Maciej
732 028 250


Informacja przekazana przez agenta / właściciela biura uważana jest za dokładną i rzetelną, ale nie jest gwarantowana i powinna być niezależnie zweryfikowana.
Agent prowadzący
Daniel Gajewski - RE/MAX Prestige
Daniel Gajewski

Daniel Gajewski

RE/MAX Prestige


Pokaż...
Pokaż...

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 
Daniel Gajewski

RE/MAX Prestige

Karmelicka 34/1a
Kraków, Małopolskie, Polska
31-128

Ulubione

Share & Compare


Ostatnio oglądane

Share & Compare