Refine Your Search


+48 730 333 123 Show

RE/MAX Peak Nieruchomościul. Północna 5/11
lokal 2U

Lodz, Lodzkie, Poland
91-420

All Homes and Real Estate For Rent and For Sale in Lodz, Lodzkie, Poland

  •  Lodzkie, Lodz English 1
  •  Lodzkie, Lodz English 1
  •  Lodzkie, Lodz English 1
  •  Lodzkie, Lodz English 1

Lodz, Lodzkie, Poland

Łódź jest jednym z największych miast w Polsce zarówno pod względem liczby ludności, jak i zajmowanej powierzchni.

Łódź przyciąga zarówno turystów jak i przedsiębiorców. Sprzyja temu niewątpliwie też fakt, iż miasto to po raz kolejny otrzymało od międzynarodowej agencji Standard and Poors dobrą ocenę ratingową BBB+. Po przeprowadzeniu dokładnego audytu, agencja ratingowa oceniła, że Łódź ma stabilne perspektywy na przyszłość. Dla rynków kapitałowych Łódź jest wiarygodna finansowo i warto tu inwestować. Przygotowane przez specjalistów symulacje dotyczące oceny wzrostu gospodarczego i PKB w Łodzi, szacowanym na 6 proc. w 2015 r. i 2016 r.

Duże projekty infrastrukturalne, które zakończą się w 2016 roku, podniosą dodatkowo atrakcyjność miasta. Poczynione inwestycje zwiększą możliwość tworzenia nowych miejsc pracy i napływu nowych mieszkańców.

Dlatego też Łódź i jej region rozwija się coraz mocniej biznesowo a inwestorzy zagraniczni doceniają tą lokalizację oraz zasoby i perspektywy wzrostu Łodzi.

Jednym z czynników decydujących o rosnącej popularności Łodzi jest fakt, że Łodzi jest wysoko wykwalifikowana specjalistyczna kadra i duża populacja studentów.

Łódź niewątpliwie jest miastem, w którym warto inwestować,mieszkać i pracować. Położenie geograficzne, niskie stawki rynkowe za metr kwadratowy nieruchomości, nowe miejsca pracy, nowe perspektywy – to przewaga nad innymi miastami w Polsce.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE ŁODZI

Wśród nich znajdują się: Łódzki Ogród Botaniczny zajmujący powierzchnię 64 ha (największy w Polsce), w którym rośnie wiele gatunków roślin. Ogród składa się z 9 działów tematycznych: flora polska, ogród japoński, systematyka roślin zielonych, alpinarium, arboretum, rośliny ozdobne, rośliny lecznicze i przemysłowe, biologia roślin i dział zieleni parkowej.

Na uwagę zasługuje również Palmiarnia Łódzka, najnowocześniejszą w Polsce, z kolekcją roślin, przede wszystkim palm, odziedziczoną z oranżerii fabrykantów i carskich urzędników.

Las Łagiewnicki, który jest największym kompleksem leśnym w Europie. W jego granicach mieszczą się, owiane legendą, zabytkowe kapliczki – św. Rocha i św. Antoniego, które należą do najstarszych zabytków zachowanych na tym terenie.

Jednym z charakterystycznych miejsc Łodzi jest ulica Piotrowska - najdłuższy deptak w Polsce, przy którym umiejscowionych jest ponad 100 restauracji, pubów, klubów oraz dyskotek. Tu można podziwiać odnowione secesyjne kamienice, w których swoje siedziby mają banki, sklepy, galerie sztuki. Uliczna „Galeria Wielkich Łodzian” wraz ze słynną Ławeczką Tuwima oraz inne ciekawe minifontanny i ozdobne zdroje uliczne, piękne iluminacje i „Trambus”czyli replika zabytkowego tramwaju Herbrand, kursującego we wszystkie dni tygodnia i dająca turystom interesujące informacje o Łodzi, to tylko niektóre z miejscowych atrakcji.

Do najważniejszych zabytków miasta należą: Rynek Staromiejski, klasycystyczny Ratusz Miejski, Plac Wolności – centralny plac Łodzi, Biała Fabryka Ludwika Geyera - zaliczana do najpiękniejszych zabytków architektury przemysłowej w Polsce, po wojnie adaptowana na siedzibę Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Do ciekawszych zabytkowych fabryk należą także: Fabryka Izraela Poznańskiego oraz Fabryka Juliusza Kindermana. W Łodzi powstało wiele pałaców, które z czasem stały się zabytkami (Pałac Fryderyka Wilhelma Schweikerta, Pałac Hermana Konstadta, Pałac Izraela Poznańskiego, Pałac Juliusza Heinzla, Pałac Juliusza Kindermana, Pałac Maksymiliana Goldfedera, Pałac Roberta Biedermanna, Pałac Rodziny Scheiblerów). Ponadto na uwagę zasługują: Cerkiew Archikatedralna św. Aleksandra Newskiego i Cerkiew św. Olgi, Kościół Świętej Doroty i Świętego Jana Chrzciciela, Cmentarz Żydowski na Bałutach zajmujący powierzchnię 42 ha, co czyni go największą żydowską nekropolią w Europie.

Łódź jest największym polskim ośrodkiem filmowym. To tutaj działała Wytwórnia Filmów Fabularnych, której tradycje do dzisiaj kontynuuje studio Opus Film, a także Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for, którego tradycje przejęła spółka realizatorów Se-ma-for Produkcja Filmowa. Działa także Wytwórnia Filmów Oświatowych, produkująca z powodzeniem filmy edukacyjne i dokumenty. W łodzi działa słynna Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, z której wywodzą się największe gwiazdy polskiego filmu i teatru.

Nowoczesne inwestycje

Powstaje Nowe Centrum Łodzi EC1 Wschód , wraz z budową nowego planetarium.

Inna nowa inwestycja to Brama Miasta projektu Daniela Libeskind to wielofunkcyjny budynek, przez który będzie można swobodnie przejść z dworca Łódź Fabryczna w kierunku ulicy Piotrkowskiej. W części podziemnej zlokalizowane będą parkingi na około 400 miejsc, na parterze znajdą się lokale handlowe i usługowe. Powyżej przewidziano powierzchnie biurowe, a na najwyższych kondygnacjach apartamenty i mieszkania. W najwyższym miejscu Brama Miasta będzie miała 64 m wysokości. Brama symbolizuje przejście z bogatej historii miasta w jego dynamiczną teraźniejszość.

Realizacja nowych projektów komunikacyjnych „Trasy W-Z „ , „Trasy Górna” oraz „ Brama Miasta” , łączą koncepcję użyteczności z podniesieniem walorów wizualnych miasta .

Komunikacja miejska w Łodzi obejmuje kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych. Ważnym ośrodkiem komunikacji międzynarodowej jest Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta.

Recently Listed Properties in Lodz
Properties in Lodz