Refine Your Search


32 724 68 49 Show

RE/MAX Carbonul. Korfantego 138
Pasaż handlowy DL ATRIUM

Katowice, Slaskie, Poland
40-001

All Homes and Real Estate For Rent and For Sale in Katowice, Slaskie, Poland

Katowice, Slaskie, Poland

Nieruchomości Katowice - czego możesz się spodziewać?

Rynek nieruchomości w stolicy Aglomeracji Śląskiej nieustannie się rozwija. Oferty sprzedaży i wynajmu dotyczą nieruchomości, zlokalizowanych zarówno w centrum miasta Katowice, w dzielnicach mniej lub bardziej oddalonych od Śródmieścia, a także na terenach podmiejskich. W zależności od potrzeb możesz wybierać spośród nieruchomości, zlokalizowanych w klimatycznych kamienicach, blokach z wielkiej płyty, nowoczesnych apartamentach, budynkach, stylizowanych na lofty oraz w zabudowie jednorodzinnej i szeregowej. 

Dlaczego Katowice?

Katowice rozwijają się w wielu dziedzinach gospodarki, co sprawia, że boom na rynku nieruchomości w tym mieście nie zwalnia. Dotyczy to również cen za metr kwadratowy lokali mieszkalnych, przeznaczonych na sprzedaż. Ceny w katowickich nieruchomościach na sprzedaż porównywalne są z cenami w pozostałych, dużych miastach Polski, choć ustępują tym, które szokują zainteresowanych zakupem nieruchomości w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.Najbardziej popularne na rynku nieruchomości są dzielnice, sąsiadujące ze Śródmieściem oraz dzielnice południowe, rozwijające się obecnie nie tylko pod względem infrastruktury, ale przyciągające wspaniałymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Katowice dają Ci nieograniczone możliwości w poszukiwaniu swoich czterech ścian. 

Tradycja vs. nowoczesność

Jeśli jesteś tradycjonalistą, uwielbiasz śląski klimat oraz tradycje bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie. Osiedle Nikiszowiec, Dzielnica Piotrowice, Giszowiec i świetnie skomunikowana okolica Trzech Stawów. Kultowe osiedla, powstałe z wielkiej, betonowej płyty, takie jak Osiedle Tysiąclecia oraz Osiedle Gwiazdy wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych nabywców zwłaszcza, że oprócz wygodnych przestrzeni mieszkań i doskonałego widoku na miasto z najwyższych pięter wieżowców posiadają rozbudowaną, doskonale funkcjonującą infrastrukturę osiedlową. Co zniechęca do zainteresowania kultowymi osiedlami w Katowicach? Przede wszystkim comiesięczne opłaty i konieczność przeprowadzenia w nowo nabytym lokalu remontu. Mieszkania w blokach użytkowane przez kilkadziesiąt lat wymagają nierzadko znacznych wkładów remontowych. 
Nowe mieszkania i domy to propozycja dla osób, którym niestraszny jest trud, związany z wykończeniem nieruchomości. Zaletą nieruchomości Katowice, w których nikt dotąd nie mieszkał jest dowolność aranżacji, a także swoboda w samodzielnym dzieleniu przestrzeni wewnętrznej. Prestiżowe, nowe osiedle domów lub budynków wielorodzinnych w Katowicach to doskonały wybór dla osób, ceniących najwyższą jakość życia Nowe osiedla w Katowicach powstają jednak w miejscach oddalonych od centrum miasta. Rzadko spotkasz wśród dostępnych ofert nowy budynek, adaptowany do dotychczasowej zabudowy Koszutki, Józefowca lub Bogucic. Jeżeli zamierzasz kupić mieszkanie w Katowicach, zastanów się nad swoimi potrzebami. Dla osób, ceniących bliskość centrum, zalety związane z tętniącym życiem miastem pozostają mieszkania na rynku wtórnym. Osoby, które zainteresowane są większym spokojem, bliskością terenów rekreacyjnych powinny wybierać nieruchomości Katowice, zlokalizowane w dzielnicach bardziej oddalonych od centrum. 

Co cieszy się największym powodzeniem?

Mieszkania i domy w Katowicach na rynku pierwotnym są wciąż dostępne i chętnie wybierane przez nabywców. Największym zainteresowaniem, w efekcie pandemii cieszą się obecnie mieszkania na parterze, posiadają one taras lub niewielki ogródek. Powoli odradza się zainteresowanie nieruchomościami mieszkalnymi na najwyższych piętrach budynków. W Katowicach nie brakuje również nieruchomości ekskluzywnych typu apartamenty. Przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów mieszkania i domy prezentują najwyższą jakość wykonania i wykończenia oraz dostępne są w prestiżowych lokalizacjach. Sprawdź, które nieruchomości spełnią Twoje wymagania.  

Recently Listed Properties in Katowice
Properties in Katowice