Agent od wszystkiego

Klientowi trzeba pomóc w wyborze nieruchomości, kredytu oraz firmy przeprowadzkowej – mówi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny RE/MAX Polska.

Rok 2014 rozpoczął się deregulacją dostępu do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Czy dla franczyzobiorców w branży był rzeczywiście tak trudny, jak niektórzy zapowiadali?

W RE/MAX nie odczuliśmy tego w żaden negatywny sposób, mimo że niektórzy w branży pod koniec roku 2013 spodziewali się problemów przed wejściem w życie nowych przepisów. Wprost przeciwnie, 2014 był w RE/MAX Polska lepszy od 2013 i zakończył się zwiększeniem obrotów o 47 proc. w stosunku do poprzedniego. Sieć powiększyła się o 9 nowych biur, co jest równoznaczne ze wzrostem prawie o połowę. Pod naszym szyldem działa już 25 biur. Cztery kolejne powstaną w pierwszym kwartale 2015 roku.

Rok 2014 był w RE/MAX Polska lepszy od 2013 i zakończył się zwiększeniem obrotów o 47 proc. w stosunku do poprzedniego. Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny RE/MAX Polska


Czy 2015 rok również przyniesie zmiany na rynku nieruchomości? Czego mogą się spodziewać przedsiębiorcy?

Poza spodziewaną dalszą poprawą koniunktury nie spodziewamy się istotnych zmian na rynku. Nadal obserwujemy, że klient w Polsce staje się coraz bardziej wyedukowany i słusznie oczekuje wyższej jakości i profesjonalizmu od swojego agenta. W związku z tym będziemy dążyć do zapewnienia kompleksowej usługi i zaawansowanego wsparcia marketingowego. Przewiduję, że na rynku wyróżnią się ci, którzy dostarczą usługę najwyższej jakości, czyli agenci, którzy do prezentacji oferty wykorzystają profesjonalne materiały: banery, ulotki, zdjęcia, wirtualne wizyty czy zdjęcia nieruchomości wykonane dronem „z lotu ptaka”. Kluczowe jest również to, by oferować współpracę ze specjalistami z pokrewnych branż. Chodzi tu o doradztwo kredytowe i podatkowe, home staging (przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź najmu – przyp. red.) czy przeprowadzki. Żeby działać w ten sposób, potrzebny jest nacisk na pracę w oparciu o umowy z klauzulą wyłączności. A nasza sieć, jako jedyna w Polsce, podpisuje wyłącznie takie umowy.

Jakie są cele RE/MAX Polska na nadchodzące 12 miesięcy?

Przyszły rok przyniesie kontynuację rozwoju sieci i umacnianie naszej marki w Polsce. Planujemy dynamiczną ekspansję - otwarcie kilkunastu nowych biur franczyzowych oraz zintensyfikowane działania rekrutacyjne w celu dalszego pozyskiwania najbardziej produktywnych agentów.

— (gum)

Źródło: http://franchising.pl/