Klienci kupują większe lokale w Wilanowie

W Miasteczku Wilanów 
nadal nie ma zbyt wielu dwupokojowych mieszkań do wzięcia, mimo że deweloperzy budują coraz mniejsze lokale.
Wilanów przyciąga dziś klientów dużą liczbą nowych inwestycji w dobrym standardzie oraz ceną, która na wielu osiedlach jest nawet poniżej średniej warszawskiej.

[...] Mimo to ceny ofertowe mieszkań z drugiej ręki są tam nadal dużo wyższe niż w wielu innych częściach Wilanowa.
Jak wyliczają przedstawiciele biura RE/MAX TOP, używane M kosztują tam najczęściej 8,8–9,8 tys. zł za mkw.

– Stawki zależą przede wszystkim od standardu wykończenia. A wiele lokali na osiedlach Miasteczka zostało wykończonych materiałami o wysokiej jakości. Dodatkowo wyposażono je w trwałe zabudowy i urządzenia, które pozostaną do użytku dla nowych właścicieli – opowiada Agata Stradomska, menedżer biura RE/MAX TOP.

Według danych RE/MAX TOP najtańsze używane dwupokojowe mieszkanie w tej lokalizacji można kupić za ok. 369 tys. zł. W grę wchodzi lokal o powierzchni 49 mkw. znajdujący się na parterze.

Z kolei na rynku pierwotnym deweloperzy budujący w Miasteczku Wilanów proponują lokale dwu- i trzypokojowe za 6,2–7 tys. zł za mkw. Najtańsze kosztują ok. 5,9 tys. zł za mkw., czyli niemal tyle, ile wynosi limit MdM. Np. za 35-metrową „dwójkę" od dewelopera zapłacimy już ok. 235 tys. zł.

– Ceny mieszkań z drugiej ręki w Miasteczku Wilanów nadal są zdecydowanie wyższe niż nowych. Po pierwsze, obecnie deweloperzy oferują do sprzedaży mniejsze mieszkania niż kilka lat temu. A po drugie, lokale używane są sprzedawane na ogół jako w pełni wykończone i wyposażone, w przeciwieństwie do deweloperskich, które wymagają dodatkowych nakładów finansowych na ich wykończenie. Koszt wykończenia wyniesie dodatkowo 1–3 tys. zł za mkw. w zależności od wizji właściciela lokalu – opowiada Agata Stradomska.


Źródło: www.ekonomia.rp.pl