RE/MAX - biuro nieruchomości na licencji

Agenci nieruchomości RE/MAX otrzymują narzędzia wspierające ich w codziennym prowadzeniu biznesu. Poznaj szczegóły na spotkaniu 20 marca.

Firma RE/MAX kojarzona jest na całym świecie z bardzo wysoką jakością usług. Najwyższe standardy pracy doceniane są przez klientów zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Polska nie jest tu wyjątkiem. Klienci, nie chcąc zdawać się na przypadkowość w dziedzinie jakości usług świadczonych przez nieznane biura nieruchomości, coraz częściej wybierają znaną markę. Energia, pasja i zaangażowanie w proces sprzedaży to wspólny mianownik, który łączy agentów RE/MAX na wszystkich kontynentach.

20 marca o godzinie 18 w Warszawie w klubo-kawiarni Cup of Finance będzie można zapoznać się z firmą RE/MAX osobiście. Prezentacja koncepcji biznesowej RE/MAX oraz oferowanego wsparcia w obszarach biznesu, marketingu, szkoleń, technologii i marki, w połączeniu z sesją pytań i odpowiedzi, ma na celu przybliżyć uczestnikom system współpracy oraz szanse i możliwości rynku pośrednictwa nieruchomości. Bezpłatna rejestracja uczestników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia.

Wiele osób, rozważając wybór pomysłu na swój biznes, poszukuje inspiracji w najbliższym otoczeniu, spoglądając w kierunku usług, z których sami chcieliby korzystać. Jednym z takich sektorów jest branża nieruchomości. Prawie każdy kupował, sprzedawał lub wynajmował mieszkanie, dom czy lokal. Skala trudności, zarówno formalnych, jak i organizacyjnych, oraz czasochłonność procesu sprawiają, że coraz więcej osób chce zlecić obsługę tej ważnej transakcji profesjonaliście. Dlatego też sektor obsługi rynku nieruchomości rozwija się i będzie nadal dynamicznie rozwijał się w przyszłości.

Ułatwienia w dostępie do zawodów związanych z branżą nieruchomości, po wprowadzeniu ustawy deregulacyjnej znoszącej wymóg posiadania licencji zawodowej, spowodowały wzrost zainteresowania tą branżą wśród osób myślących o prowadzeniu własnego biznesu. Wiele z tych osób dostrzega swoją szansę, jaką jest działalność w przyjaznym sektorze - dochodowym, ale i wymagającym budowania własnych kompetencji - w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami.

Franczyza RE/MAX to przede wszystkim system biznesowy. Kupując licencję RE/MAX nabywamy dostęp do ugruntowanej i sprawdzonej w praktyce wiedzy biznesowej. To niejako esencja najlepszych praktyk zgromadzonych przez tysiące agentów i właścicieli biur przez ponad 40 lat działalności firmy. Ten usystematyzowany know-how wraz ze wsparciem sieci przyczynia się do sukcesu indywidualnych biur.

Firma RE/MAX, która od 41 lat działa w modelu franczyzowym, zapewnia swoim partnerom szerokie wsparcie marketingowe i technologiczne, dostarcza sprawdzony know-how i umożliwia realizację transakcji międzynarodowych, pozwalając równocześnie na dużą swobodę i wykorzystanie własnego potencjału biznesowego. Dlatego RE/MAX jest najlepiej rozwijającą się organizacją w branży nieruchomości, która dziś działa w 97 krajach, posiada ponad 6300 biur i współpracuje z ponad 90 tysiącami agentów nieruchomości. Przyjęty model współpracy oraz wysoki standard świadczonych usług sprawiają, że jest ona najbardziej produktywną siecią agencji nieruchomości na świecie. Największa liczba zrealizowanych transakcji na agenta oraz najwyższe uzyskiwane wynagrodzenia zapewniają firmie rok w rok pozycję lidera rankingów sieci franczyzowych oraz dają możliwość posługiwania się sloganem “Nikt na świecie nie sprzedaje więcej nieruchomości niż RE/MAX”. W ostatnim rankingu firm franczyzowych (35. Annual Entrepreneur 2014 Franchise®) firma RE/MAX zajęła ponownie pierwszą lokatę wśród sieci franczyzowych - nr 1 w branży osiągnęła aż 11 razy w okresie ostatnich 15 lat.

Sieć RE/MAX rozwija się także na rynku polskim wdrażając sprawdzony w wielu krajach model biznesowy. Swoją ofertę współpracy franczyzowej kieruje przede wszystkim do osób z doświadczeniem pracy w korporacjach (menedżerów, marketingowców, handlowców, hr-owców), które poszukują większej niezależności i mają chęć sprawdzenia się w swoim biznesie. Osoby takie mogą wykorzystać dotychczasowy potencjał, doświadczenia i umiejętności, z drugiej zaś strony interesuje je praca w oparciu o wysokie standardy pod egidą znanej, rozpoznawalnej na całym świecie marki. Kolejna grupa potencjalnych franczyzobiorców to przedsiębiorcy: ci, którzy dopiero zakładają swoje pierwsze firmy oraz ci, którzy już swoje firmy prowadzą i chcieliby zmienić bądź uzupełnić dotychczasową działalność. Są wśród nich również kobiety, które powracają do aktywności zawodowej po przerwie związanej z wychowaniem dzieci.

Zarządzanie własnym biurem w ramach sieci RE/MAX to przede wszystkim praca z ludźmi - agentami nieruchomości, a także budowanie efektywnych zespołów sprzedażowych, motywowanie, wspieranie, organizowanie środowiska pracy i dbanie o zachowanie odpowiednich standardów i jakości pracy. Kluczem do sukcesu w tej branży jest budowanie pozytywnego wizerunku, profesjonalizm, znajomość branży i jej specyfiki, umiejętność wykorzystywania różnorakich technik marketingowych, a także świadczenie wysokiej jakości usług. Jak w każdej dziedzinie trzeba sprostać wzrastającym oczekiwaniom klientów, mieć dostęp do nowoczesnej technologii, a także na bieżąco poszerzać wiedzę i umiejętności - własne i całego zespołu.

Agenci nieruchomości to osoby prowadzące własny biznes w ramach systemu franczyzowego RE/MAX. Budują oni swoją wiarygodność i relacje z klientami, zajmują się marketingiem i sprzedażą. Korzystają z wielu narzędzi i form wsparcia w celu podnoszenia własnych kwalifikacji, umiejętności i wyników. Są oni najważniejszym ogniwem całej sieci i to wokół nich obraca się cały proces prowadzenia biura pod marką RE/MAX. Stąd najlepiej sprawdzają się zaangażowani franczyzobiorcy, którzy lubią pracę z ludźmi, są dobrymi organizatorami, motywatorami i liderami, bez względu na to, z jakiej branży oryginalnie się wywodzą.

System przygotowania, szkolenia i wdrożenia do biznesu oraz wsparcie, narzędzia, dokumenty i procedury dostarczane franczyzobiorcom sprawiają, że odnalezienie się w nowej branży następuje bardzo szybko. Kilkustopniowe szkolenia przygotowane i prowadzone przez Akademię RE/MAX, kierowane do nowych osób w sieci, dają w krótkim czasie wymaganą wiedzę i kształcą umiejętności, dzięki którym w stosunkowo krótkim czasie mogą one efektywnie i skutecznie działać na rynku.

Model biznesowy firmy, jako wspaniały pomysł na własny biznes, został szczegółowo opisany w książce “Everybody Wins”, która od jesieni ubiegłego roku dostępna jest także na półkach polskich księgarni pt. “Z korzyścią dla wszystkich. Historia firmy RE/MAX i płynąca z niej lekcja”. 20 marca 2014 roku o godzinie 18.00 w Warszawie w klubo-kawiarni Cup of Finance będzie można zapoznać się z firmą RE/MAX osobiście. Prezentacja koncepcji biznesowej RE/MAX oraz oferowanego wsparcia w obszarach biznesu, marketingu, szkoleń, technologii i marki, w połączeniu z sesją pytań i odpowiedzi, ma na celu przybliżyć uczestnikom system współpracy oraz szanse i możliwości rynku pośrednictwa nieruchomości. Bezpłatna rejestracja uczestników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia. Dla pierwszych 10 zarejestrowanych osób - kawa gratis. Liczba miejsc ograniczona.


Źródło: www.franchising.pl