RE/MAX WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

17 koordynatorów, 140 wolontariuszy w 16 miastach Polski

Fundacja DKMS Polska oraz współpracownicy RE/MAX Polska postanowili połączyć swoje siły w walce o ludzkie życie. Już 24 i 25 maja w 17 biurach firmy RE/MAX zlokalizowanych w 16 miastach Polski jednocześnie odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Zarejestrowaliśmy łacznie 586 osób, które mają szansę podarować życie swojemu bliźniakowi genetycznemu.

Inicjatorem organizacji wspólnej rejestracji potencjalnych dawców była Pani Ewa, Dyrektor Regionalny RE/MAX Polska Południe w Bielsku-Białej. Trzy lata temu na białaczkę zachorowała siostrzenica Pani Ewy. W ciągu jednego dnia życie rodziny legło w gruzach. Po ciężkiej chemioterapii lekarze zdecydowali, że jedyną szansą dla pacjentki jest przeszczepienie szpiku kostnego. Na szczęście udało się znaleźć zgodnego dawcę. Dziś siostrzenica Pani Ewy cieszy się życiem. Wszystko za sprawą „kogoś”, kto postanowił bezinteresownie oddać cząstkę siebie, aby ratować ludzkie życie.
– Moja siostrzenica ma się dobrze i czerpie z życia garściami. Dziękujemy dawcy, dzięki któremu żyje. Wierzymy, że wspólnie możemy odnieść sukces w postaci nowych zarejestrowanych dawców, dlatego angażujemy się w organizację akcji rejestracji – mówi pani Ewa, inicjatorka akcji „RE/MAX Wspólnie Przeciw Białaczce”.

Zaraz po tym jak siostrzenica wróciła do zdrowia okazało się, że Pani Gabrysia, współpracownik, oddała komórki macierzyste dla pacjenta z Kanady. Z każdym miesiącem do akcji przyłączały się kolejne biura RE/MAX z innych miast. W lutym podczas konferencji RE/MAX Polska w Ożarowie Mazowieckim podjęto decyzję, że w dniach 24 i 25 maja wolontariusze z firmy RE/MAX wspólnie z Fundacją DKMS Polska przeprowadzą ogólnopolską akcję rejestracji angażującą niemal wszystkie biura RE/MAX. W organizację Dni Dawcy Szpiku zaangażowało się 140 wolontariuszy z 17 miast Polski. Wszystkich łączyło hasło „I Ty możesz uratować Komuś życie”. Wolontariusze edukowali oraz zachęcali mieszkańców miast do podjęcia świadomej decyzji o rejestracji.

Do akcji rejestracji przyłączyli się także dawcy szpiku z miast, w których - w ramach projektu – odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Jedną z takich osób jest Kamil z Bielska-Białej, który oddał szpik dla 50-letniego pacjenta: „Szczęście ogromne. Pomyślałem, że moja misja została zakończona. Z mojej strony zrobiłem wszystko co mogłem, aby pomóc choremu. I zrobiłbym to jeszcze niejeden raz, jeśli zaszłaby taka potrzeba.”

Wierzymy w to, że dzięki projektowi „RE/MAX Wspólnie Przeciw Białaczce” uda się poprawić sytuację osób chorych na białaczkę w naszym kraju. Liczymy na to, że rejestracja potencjalnych dawców organizowana wspólnie z RE/MAX Polska zaowocuje kolejnymi uratowanymi istnieniami ludzkimi, a tym samym zmienimy świat na lepsze!