RE/MAX zmiażdżył konkurencję w Kanadzie

69% biur z prestiżowej ankiety należy do RE/MAX. DENVER - Po raz drugi z rzędu Biura RE/MAX w Kanadzie znalazły się w czołówce ankiety The REAL Trends Canadian 200, co dowodzi, że Agenci RE/MAX nieustannie wyprzedzają konkurencję pod względem produktywności. Warto podkreślić, że biura RE/MAX zdobyły przeważającą ilość miejsc na tej prestiżowej liście zarówno pod względem ilości przeprowadzonych transakcji jak i wartości sprzedaży za 2010. Spośród Najlepszych 200 Biur w Kanadzie, 137 należy do sieci RE/MAX.

Według ankiety według 2010 roku, agenci RE/MAX prowadzili 62% spośród 420 000 zakończonych transakcji, ze średnią równą 16,6 transakcji na agenta, w porównaniu, ze średnią dla wszystkich pozostałych agentów biorących udział w ankiecie, wynoszą 12,6 transakcji. Dodatkowo, średnia wartość transakcji dla agenta RE/MAX wynosiła 5,8 mln dolarów, co jest wynikiem o 48% wyższym w stosunku do innych agentów.

"W nieruchomościach dla klienta najbardziej liczy się to, czy agent potrafi dobrze wykonać swoją pracę", powiedział Liniger. "Nasi agenci w Kanadzie bardzo ciężko pracują a profesjonalna obsługa klienta jest dla nich priorytetem, czego dowodzą wyniki powyższej ankiety."
Budowa franczyzowej sieci RE/MAX rozpoczęła się w 1977 w Kanadzie, gdzie obecnie tworzy ją 18 000 agentów pracujących w 700 biurach. RE/MAX może pochwalić się kontrolą ponad 30% kanadyjskiego rynku.

Firma REAL Trends Inc., od 24 lat publikuje raport REAL Trends 500, oceniający wyniki działalności amerykańskich firm z branży nieruchomości. 2010 REAL Trends Canadian 200 jest to druga edycja corocznej ankiety oceniającej wyniki kanadyjskich biur, publikowanej przez tą firmę. Każde biuro może samodzielnie raportować dane dotyczące jego wyników, jednak REAL Trends weryfikuje przekazane dane bezpośrednio w centrali danej franczyzy.

Od 2010 sieć RE/MAX obecna jest już w ponad 80 krajach świata, natomiast sprzedaż franczyz wzrosła o prawie 30% w porównaniu z 2009 rokiem. W krajach jak Brazylia czy Indie sieć RE/MAX rozwija się imponująco, powiększając się o setki biur rocznie.

RE/MAX Europe