RE/MAX ma 45-proc. wzrost liczby biur w Polsce

W 2014 roku sieć RE/MAX Polska powiększyła się o 9 nowych biur, co jest równoznaczne z 45-proc. wzrostem w stosunku do poprzedniego roku. Mamy w tej chwili 29 sprzedanych licencji franczyzowych. 25 biur działa już na terenie kraju, a 4 kolejne (obecnie w przygotowaniu) otwierają się w I kw. 2015 roku – mówi nam Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny RE/MAX Polska.

Czy łatwo jest znaleźć franczyzobiorców? – O dobrych franczyzobiorców nie jest łatwo, gdyż nie każda osoba jest urodzonym przedsiębiorcą i nie każda ma predyspozycje do prowadzenia własnej firmy. Nie każda osoba charakteryzuje się cechami, które są w biznesie najważniejsze: pasja, zaangażowanie, motywacja, ambicja, zadaniowość, odpowiednie zdolności interpersonalne itp. – odpowiada Ewa Zbrzeżna.


Podkreśla, że zadaniem franczyzodawcy jest jak najlepsze poznanie osobowości kandydata już na etapie pierwszych rozmów i udzielenie odpowiedzi na pytanie - czy taką osobę chciałby widzieć w swojej sieci. Czy taka osoba wniesie do sieci nowy, pozytywny “ładunek energii” i czy będzie pasować do kultury całej organizacji?


 – W Polsce, wbrew pozorom, franczyza ma się całkiem nieźle: jest znana, doceniana i atrakcyjna dla wielu ambitnych przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z rozpoznawalnej marki, know-how i sprawdzonych standardów działania zamiast iść w pojedynkę i budować coś od początku, ponosząc wyższe ryzyko i narażając się na wyższe potencjalne straty. Systemów franczyzowych jest w Polsce kilkaset i rozwijają się one całkiem dobrze - nie ma przeciwwskazań, aby ten trend był kontynuowany w kolejnych latach – uważa Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny RE/MAX Polska.

— INK

Źródło: http://franczyzawpolsce.pl/