czerwony balon

RE/MAX History

Profil historyczny

RE/MAX został założony w 1973 roku w Denver, Colorado, w Stanach Zjednoczonych. Twórcą jego sukcesu jest Dave Liniger, który postanowił zmienić ówczesną złą opinię słabo wyszkolonych nowicjuszy w branży obrotu nieruchomościami i przypadkowych, pracujących w niepełnym wymiarze godzin, agentów nieruchomości. W swojej agencji narzucił wysokie standardy pracy, zatrudniał tylko pełno etatowych, doświadczonych profesjonalistów. Jego celem było założenie sieci biur nieruchomości, w której kupujący i sprzedający, w każdym miejscu na świecie, będą pewni, że zostaną obsłużeni profesjonalne, zgodnie z najwyższymi standardami.

Nieustanny rozwój

RE/MAX rozwijał się powoli, ale konsekwentnie. Koncepcja Dave’a Linigera wydawała się bardzo logiczna i oczywista. Zagrażała jednak dotychczasowej konkurencji z branży nieruchomości, która próbowała za wszelką cenę utrudnić rozwój firmy. Pod koniec pierwszego roku działalności istniało już 8 biur zrzeszających 21 agentów.

W 1976 roku sieć posiadała 100 agentów, a w 1977 roku - z 480 agentami w systemie - RE/MAX zajął pierwszą pozycję pod względem udziału na rynku nieruchomości w swoim rodzimym mieście, Denver. Jeszcze tego samego roku firma rozprzestrzeniła swoją działalność na terytorium Kanady.

W 1978 roku RE/MAX założył swoje setne biuro, zrzeszając 1000 agentów, a oficjalnym symbolem korporacji został balon powietrzny. W 1980 roku w organizacji stowarzyszonych było już 3000 agentów.

Po 11 latach zrzeszonych z organizacją było już 5000 agentów, a w następnym roku do systemu przyłączyło się prawie 3000 nowych agentów. Do 1986 roku RE/MAX posiadał 1000 biur skupiających 10 000 agentów. Do 1987 roku w USA istniała tylko jedna większa firma agencji nieruchomości. W 1988 roku RE/MAX stał się największą firmą nieruchomości w Kanadzie i już wtedy w całej Północnej Ameryce działało w RE/MAX 20 000 agentów.

W 1994 roku została założona satelitarna sieć RE/MAX, nadająca programy edukacyjne dla wszystkich biur nieruchomości RE/MAX w Ameryce Północnej. Żadna inna agencja nieruchomości nie operuje podobnym systemem zaawansowanych szkoleń.

Kontynuacja Rozwoju Międzynarodowego

W 1995 roku RE/MAX wszedł na rynki Południowej Afryki, Europy oraz Izraela. Powstała strona internetowa zawierająca bazę ofert nieruchomości i agentów z całej Ameryki Północnej.

W 1996 roku RE/MAX International otrzymał główną nagrodę systemów franchisingowych, przyznawaną przez magazyn “Income Opportunities”, za wsparcie wysokiej jakości, szkolenia i usługi komunikacyjne pomiędzy agentami i biurami, dostarczane franczyzobiorcom. Ekspansja trwała nadal – otwierano biura w Centralnej Ameryce i Australii – do tego stopnia, że na koniec roku RE/MAX posiadał swoje biura w 20 krajach położonych na 5 kontynentach.

Dzisiejsza pozycja RE/MAX to milowy krok naprzód w rozwoju firmy – RE/MAX dziś to niemal 7000 biur nieruchomości zrzeszających ponad 100 000 agentów, którzy działają w ponad 95 krajach.

Walter Schneider, Frank J. Polzler Na zdjęciu: Walter Schneider, Frank J. Polzler