Ważna informacja o oszustwie

Docierają do nas informacje o fałszywych okazyjnych ofertach nieruchomości prezentowanych na portalach internetowych oraz o wiadomościach e-mail wysyłanych do potencjalnych klientów (najemców) powiadamiających, iż firma RE/MAX pośredniczy w wynajmie tych nieruchomości.

Oszust wysyła wiadomości do klientów z informacją, że nie może osobiście uczestniczyć w procesie finalizowania wynajmu i sugeruje, że firma RE/MAX została zatrudniona w jego imieniu do zamknięcia transakcji. Po wpłaceniu pieniędzy, pisze oszust, agent RE/MAX prześle klucze do mieszkania.

W rzeczywistości żaden agent ani biuro RE/MAX nie ma nic wspólnego z powyższymi sytuacjami – nasza firma jest wykorzystywana, ponieważ jesteśmy siecią międzynarodową o znanej i rozpoznawalnej marce. Sprawa została już zgłoszona do organów ścigania.

Rekomendujemy – we własnym interesie – nieprzelewanie pieniędzy na nieznane konta bankowe, ignorowanie wiadomości e-mail nakłaniających do podobnych zachowań, a w razie wątpliwości kontaktowanie się z RE/MAX Polska pod adresem [email protected].