Mieszkanie - Sprzedaż - Józefów, Polska

Na sprzedaż 2-pok. mieszkanie, Józefów wśród sosen

 Cena ofertowa
499,999 PLN InStock Inne waluty
 
Kopernika - Józefów, Polska
ZAREZERWOWANE
Rynek wtórny
Dostępne od: 01/11/2022
ID: 810051033-5
Całkowita liczba pokoi
2
Liczba sypialni
1
Liczba łazienek
1
Powierzchnia całkowita (m²)
61.30
Powierzchnia działki (m²)
61.30
Rok/Miesiąc Budowy
2003/04

Liczba pięter
3
Przeznaczenie gruntu
Cat.I Residential Area
Opis otoczenia (lokalnej społeczności)

Mieszkanie jest świetnie skomunikowane w odległości ok. 10 minut pieszo ze stacją kolejki PKP/SKM Jóżefów (tzw. linia otwocka). Niedaleko Józefowa przebiega południowa obwodnica Warszawy (S2).
W sąsiedztwie są przedszkola, szkoły podstawowe i licea. Na terenie Józefowa położona jest część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz fragment mikroregionu etnograficznego Urzecze. Ponadto znajdują się tutaj 3 rezerwaty przyrody: Wyspy Świderskie, Wyspy,Zawadowskie oraz Świder.

Koszty utrzymania
400 PLN  Miesięcznie

Informacje dodatkowe

Osiedle
Bieżąca woda
Gaz
Internet
Prąd
Telewizja kablowa

Pokoje

Wymiary

Powierzchnia pokoju

Łazienka
Łazienka
4.8 mkw.

Salon
Salon
19.5 mkw.

Sypialnia
Sypialnia
14.6 mkw.

Kuchnia
Kuchnia
7.8 mkw.

Loggia
Loggia
6 mkw.

Informacja przekazana przez agenta / właściciela biura uważana jest za dokładną i rzetelną, ale nie jest gwarantowana i powinna być niezależnie zweryfikowana.
Józefów to malownicze miasteczko położone tuż za granicami miasta stołecznego Warszawy, zaledwie 27 km od ścisłego Centrum stolicy Polski. Józefów jest zatopiony w przepieknym lesie sosnowym, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Naszymi współmieszkańcami są rude wiewiórki harcujące w naszych ogrodach. Historycznie okolice Józefowa i Otwocka to tereny uzdrowiskowe głównie dla chorób płucnych.

Od niepamietnych czasów do Falenicy, Józefowa i Otwocka ściagali “letnicy” gdzie nad rzeką Świder urządzone były /i sa również dzisiaj/ plaże. Ku wspomnieniom tamtych czasów powstała niedawno gra planszowa “Letnisko”. Pod kątem architektury Józefów również bardzo się wyróżnia stylem zwanym “świdermajer”, a charakteryzującym się drewnianymi ornamentami. Twórcą tego charakterystycznego stylu był znany illustrator Elwiro Michał Andriolli. W stylu tym dom najczęściej budowany był na planie prostokata a wokół obrastał licznymi werandami przeznaczonymi do letniego wypoczynku. Podstawowym budulcem było drewno sosnowe. Wykończenia budynków, detale architektoniczne były obficie zdobione ornamentami roślinnymi i geometrycznymi. Stare budynki w stylu świdermajer w większości niestety podupadły, część udało się odrestaurować. Od kilku lat panuje trend budowy domów w stylu świdermajer, często jest to łączenie części murowanych z ogromnymi, pieknymi drewnianymi werandami bogato zdobionymi.

Nieruchomości w Józefowie
Dużym zainteresowaniem cieszą sie w Józefowie działki, które ze względu na leśny charakter miejscowości nie powinny mieć mniej niż 1 500m2 po to żeby nie wycinać zbyt dużo drzew budując dom. Mało na terenie Józefowa jest mieszkań, zdecydowanie przeważają domy jednorodzinne z dużymi ogrodami.

Czas wolny
Józefów oferuje swoim mieszkańcom wiele rozrywek związanych z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, w lesie: spacery, biegi, ścieżki rowerowe i Nordic Walking, a zimą dodatkowo narty biegówki. Prężnie działa Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji z basenami, a zimą lodowiskiem pod chmurką. W naszym mieście jest też zlokalizowany hotel Holiday Inn, na terenie którego jest park linowy, korty tenisowe, możliwość nauki gry w golfa. Dużo rozrywek oferuje Miejski Ośrodek Kultury na deskach, którego wystawiane są gościnnie sztuki dla dorosłych, a w sobotnie poranki przedstawienia dla dzieci, organizowane są koncerty i wystawy. W myśl zasady, dla każdego coś dobrego w Józefowie działa I Uniwersytet Trzeciego Wieku i Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy. W pobliskiej Falenicy jest klimatyczna Kinokawiarnia Stacja Falenica ze stolikami zamiast rzędu foteli, gdzie popijając kawę można oglądać nowości filmowe w towarzystwie sąsiadów. Wyczerpani po wysiłku fizycznym i intelektualnym możemy posilić sie w jednej z kilku józefowskich restauracji np. “Wino na Widelcu”, które jest również składem win czy “Poezji” o wysublimowanej kuchni.

Transport
Najbardziej popularną formą transportu jest kolejka skm, dzieki której z Józefowa do Stacji Warszawa Główna dojeżdżamy w 40min, a z jedną przesiadką wprost na Lotnisko Chopina w Warszawie. W Józefowie przy stacjach kolejki skm zorganizowano specjalne parkingi dla mieszkańców, którzy mogą tam bezpłatnie pozostawić swoje samochody i dojechać do pracy w Warszawie kolejką. Oczywiście jest też dobrze rozwinięty transport autobusowy.
Agent prowadzący
Marcin Zawadka Marcin Zawadka al. Jerozolimskie 55 lok. 15
Warszawa, Mazowieckie, Polska
00-697

Marcin Zawadka

PLN Polska RE/MAX RE/MAX Best Warszawa al. Jerozolimskie 55 lok. 15
Warszawa, Mazowieckie, Polska
00-697

Pokaż...
Pokaż...

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

 
Marcin Zawadka Marcin Zawadka al. Jerozolimskie 55 lok. 15
Warszawa, Mazowieckie, Polska
00-697

al. Jerozolimskie 55 lok. 15
Warszawa, Mazowieckie, Polska
00-697
PLN Polska RE/MAX RE/MAX Best Warszawa

Ulubione

Podziel się i porównaj


Ostatnio oglądane

Podziel się i porównaj